Investiční zlato.tv | Investiční zprávy - investiční zlato a stříbro, cena zlata

Rusko pomůže vytěsnit dolar zlatem

0 komentářů 18. Května 2018

Ruské ministerstvo financí připravuje návrhy na zrušení DPH z investic do zlata. Podle Alexandra Akhpolova, vedoucího oddělení MF, jeho úřad doufá, že toto opatření povzbudí obyvatelstvo k postupnému upuštění od nákupu dolaru.

více

Výhledy zlata-čínský model obchodu s ropou

0 komentářů 03. Října 2017

 Do konce letošního roku bude formálně přijat plán ČLR, kdy exportéři ropy do Číny budou přijímat čínský juan. Pobídkou pro exportéry pro přijetí čínské měny bude možnost směny přijatého juanu za měnové fyzické zlato. Toto zlato bude pro exportéry ropy nakupováno zvenčí, tedy mimo Čínu.

Toto revoluční schéma obchodu s ropou bude mít celosvětové důsledky.

Po prvé od roku 1971-po 41 letech se stane měnové zlato opět součástí mezinárodních obchodních transakcí.

Číňané tak spojí skutečné světové peníze, zlato a nejdůležitější světovou komoditu-ropu, která je hnacím motorem veškeré světové produktivní aktivity.

více

Malá lekce o mírné inflaci-Dave Kranzler

0 komentářů 01. Srpna 2017

 Ve většině ekonomických komentářů se v současnosti neustále setkáváme s tím, že vždy při použití slova inflace má jít o jev, kdy mírná inflace je pro nás všechny velmi dobrá a pozitivní. Samozřejmě že nikdo už nikdy dále nerozebírá, proč je to takto v pořádku a přijímá se to jako dogma. Z tohoto omylu nás velmi pregnantně vyvede Dave Krazler, který je významným ekonomickým komentátorem, který věci velmi dobře rozumí.

Obraťme se k chybné myšlence, že "nízká inflace je potřebná". Vyzývám všechny, aby toto tvrzení prozkoumali a potom prezentovali racionální vysvětlení. Nejlepší zatím z těchto vysvětlení, které jsem nalezl je toto: "nízká inflace je dobrá pro ekonomiku". To je však zcela nedospělá nevědomost. Tato fráze znamená to, že " pro vládu je dobré znehodnocovat měnu" . Proč je dobré, aby spotřebitelé platili vyšší ceny, tedy stále více peněz za zboží a služby a to neustále?

více

Mario Draghi a ECB pomáhá růstu zlata

0 komentářů 25. Července 2017

 Prezident ECB Mario Draghi svým prohlášením v minulém týdnu při zasedání banky velmi pomohl růstu zlata na papírovém trhu.

Inflace prý není stále dostatečná (rozuměj ceny nechtějí stoupat tak, jak by chtěla ECB) a je proto potřeba významné monetární podpory. Znamená to tedy, že se stále přidává měsíčně do oběhu 80 miliard nových eur. A i přes tento trend euro posiluje a posiluje. Jak to asi bude vypadat v situaci, kdy FED přistoupí k dalšímu uvolnění měnové politiky (tedy začne opět tisknout ze vzduchu jako ECB), protože úrokové sazby zvednout nemůže. Když zvedne, začnou krachovat dlužníci, jejich úvěry v bance a poté banky samotné.

více

Citát týdne-Lord Jacob Rothchild

0 komentářů 16. Června 2017

Citát týdne pochází z úst jednoho z nejzasvěcenějších světových bankéřů a jen stěží lze pochybovat o jeho pravdivosti.

" Ocitnuli jsme se v neprobádaných vodách a je zcela nemožné předpovídat nechtěné následky velmi nízkých úrokových sazeb při 30% globálního dluhu vlád a negativních výnosů dluhopisů v kombinace s kvantitativním uvolňováním, které probíhá v masovém měřítku."

Je třeba poznamenat, že z historie se lze dobře poučit. Dluhu nebylo ve finančním systému zatím nikdy více, ale vždy a jednoznačně, tam kde se stal dluh neudržitelným, došlo ke krachu místních měn, pádu vlád, sociálním nepokojům, revolucím nebo dokonce k občanským válkám či válkám vůbec.

více

Citát týdne-Forbes

0 komentářů 27. Dubna 2017

 " Z jakého důvodu je zlato, o kterém není třeba vůbec mluvit, hanlivým výrazem ve světě ekonomiky?.......odpověď má tři roviny: Nepochopení role peněz, nesprávný výklad dějin a konečně, nekonečný odpor při zmínce, že tento kov umí odvést lepší práci v řízení monetární politiky, než tlupa ministrů financí, centrálních bankéřů a ekonomů s prestižními tituly!

 

Kdo toto prohlásil? Jeden z nejvýznamějších podnikatelů v oblasti hospodářské publicistiky.

~ Malcolm Forbes

více

Moskva a Peking spojují síly a na globálním trhu obchází dolar

0 komentářů 05. Dubna 2017

 14. března byla v Pekingu otevřena vůbec první zahraniční pobočka Ruské centrální banky. Toto je jednoznačným důkazem kroku k vytvoření rusko čínské aliance, kterým se vylučuje potřeba amerického dolaru a fází k vytvoření obchodního standardu, krytého zlatem.

Podle South China Morning Post je nová kancelář součástí smlouvy mezi oběma sousedy, kteří hledají pevnější hospodářské vazby, od doby kdy Západ uvalil na Rusko své sankce díky krizi na Ukrajině.

Podle více guvernéra Ruské centrální banky otevření pobočky představuje pečlivě načasovaný krok, který má napomoci specifické spolupráci v oblasti vydávání dluhopisů a zabránit praní špinavých peněz a financování terorismu.

více

Zprávy z trhu 11. týden

0 komentářů 21. Března 2017

  Ve středu zvedl FED úrokové sazby čtvrtinu procenta a stalo se něco zcela nečekaného. Dolar okamžitě klesl a drahé kovy okamžitě posílily. Dle ekonomických příruček se přece mělo dojít k opaku ! Zdá se, že se začínají rozmáhat absurdity finačních a dalších trhů, které jsou důkazem toho, že celý finanční systém již jako celek přestává fungovat.


V tomto světle je třeba se připravit na nepředvídanosti při ukončení intervencí ČNB. Bude znehodnocování české koruny jejím neustálým tiskem již zastaveno? A když se zastaví tisk koruny, posílí opravdu koruna tak, jak se o tom mluví ? Nebude to třeba také naopak? Na tyto otázky nejsou zcela jasné odpovědi, ale zdravý rozum velí být pozorný a proti možným absurditám si své úspory pojistit.

více

Zasedání FOMC = čekejte volatilitu na trhu drahých kovů!

0 komentářů 15. Března 2017

 Dnes 15.3. zasedá americký FED, který sliboval další zvýšení úrokových sazeb o 0.25%. Přestože je toto minimální navýšení již v ceně akcií dávno započeteno jako jistota, v případě zvýšení je další jistotou okamžitý útok na cenu drahých kovů. Může se tak vytvořit opravdu velká nákupní příležitost a letošní dno, ze kterého se již dále poroste. Čekají nás totiž významné politické změny, které budou mít vliv na další nejistotu v systému a tedy bude podpořen růst cen drahých kovů zejména. Doporočujeme tedy v tomto týdnu cenu pozorovat a dle toho také jednat!

více

ČNB rozpouští zlatý poklad

0 komentářů 16. Února 2017

 

více

strana:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37
Banner

ON AIR kalendář

Cena zlata 24 hodin za unci

Cena zlata 24 hodin za unci
Graf vývoje ceny zlata...

Cena stříbra 24 hodin za unci

Cena stříbra 24 hodin za unci
Graf vývoje ceny stříbra...