Investiční zlato.tv | Investiční zprávy - investiční zlato a stříbro, cena zlata

Moskva a Peking spojují síly a na globálním trhu obchází dolar

14. března byla v Pekingu otevřena vůbec první zahraniční pobočka Ruské centrální banky. Toto je jednoznačným důkazem kroku k vytvoření  rusko čínské aliance, kterým se vylučuje potřeba amerického dolaru a fází k vytvoření  obchodního standardu, krytého zlatem.

Podle South China Morning Post je nová kancelář součástí smlouvy mezi oběma sousedy, kteří hledají pevnější hospodářské vazby, od doby kdy Západ uvalil na Rusko své sankce díky krizi na Ukrajině.

Podle více guvernéra Ruské centrální banky otevření pobočky představuje  pečlivě načasovaný krok, který má napomoci specifické spolupráci v oblasti  vydávání dluhopisů a zabránit praní špinavých peněz a financování terorismu.

 

Mýty, neporozumění a naprosté lži o držení zlata. Týká se toto riziko i vás?

 Pobočka banky byla otevřena v době, kdy se Rusko připravuje na vydání federálních dluhopisů denominovaných v čínském juanu.  Nejvyšší zástupci  Čínské centrální banky a finační regulační komise se zůčastnili recepce na ruském velvyslanectví v Pekingu. Došlo k dohodě o vydávání dluhopisů v domácích měnách na obou trzích, což je považováno za test statutu amerického dolaru jako rezervní světové měny.

Mluvíme-li o budoucích vazbách Ruska a Číny, Vladimíř Šapovalov, přední představitel Ruské cetrální banky řekl, že obě banky připravují návrh memoranda pro řešení technických záležitostí importu zlata do Číny, a že detaily budou brzo známy.

Jestliže Rusko, které je čtvrtým největším producentem zlata bude hlavním dodavatelem zlata do Číny , pravděpodobnost scénáře, o kterém se mluví roky, kterým je příprava Číny na měnu podloženou zlatem se mnohonásobně zvyšuje.

Obcházení dolaru při vzájemném obchodě se viditelně vyplácí a podle čínských úřadů daňové zprávy se obchodní obrat mezi oběma zeměmi v lednu zvýšil o 34%. Jedním z důležitých opatření pro zmírnění volatility obou měn je snaha vytvořit společnou platformu pro obchod  ve zlatě.

Země BRICS jsou velkými producenty i zároveň konzumenty zlata. V Číně probíhá hlavní obchod se zlatem v Šanghaji a v Rusku v Moskvě.  Je tedy snaha propojit obě tyto velkoměsta, aby se obchodní obrat ještě zvýšil.

Jinými slovy Čína a Rusko se odvracejí od obchodu založeného na dolaru k obchodování, které bude nakonec podloženo zlatem nebo postupně se vynořujícím východním zlatým standardem, který sdílí Rusko a Čína, a který může jednou podložit jejich národní měny.

Mezitím se tento tektonický obrat na trhu se zlatem neodráží , protože Číně, která je v posledních letech největším státem hromadícím zlato se to velmi hodí.

 

zdroj: Zerohedge

 

Máte-li zájem o investiční zlato či stříbro, sběratelské moderní mince nebo historické zlaté a stříbrné mince, navštivte náš obchod.

 

Ostatní iReporty

27. Dubna 2017 - Citát týdne-Forbes
21. Března 2017 - Zprávy z trhu 11. týden
16. Února 2017 - ČNB rozpouští zlatý poklad
strana:   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37
Banner

ON AIR kalendář

Cena zlata 24 hodin za unci

Cena zlata 24 hodin za unci
Graf vývoje ceny zlata...

Cena stříbra 24 hodin za unci

Cena stříbra 24 hodin za unci
Graf vývoje ceny stříbra...